workshop Hrázděné a podstávkové domy / Fachwerk und Umgebindehäuser

13.03.2019 7:14

Dovolujeme si Vás pozvat na workshop Hrázděné a podstávkové domy / Fachwerk und Umgebindehäuser

Ort: Polesí, Rynoltice- Penzion Sportturia.

Akce se koná v rámci programu  Slow Tourism v Euroregionu Nisa –Spojení kultury s přírodou, 100266935

Program: 1.den

Exkurse 1 díl  Kittelův dům, Trávníček – Beranův hostinec, Kryštofovo Údolí
Nástup do autobusu také v Liberci před nádražím ČD v očekávaném čase 9:40 hod, nebo v Žitavě v 9:00

či setkání přímo u Kittelova domu v 10:30.  Očekávané ukončení exkurze bude v Rynolticích v cca 18:00 hod

Účastníci kteří nebudou zůstávat v Rynolticích na noc budou moci využít dopravy busem do Liberce.

V Rynolticích bude  následovat večeře a volnější večerní přednáška a  diskuze.  Dnem provází Ing. arch. Tomáš Efler
 Přenocování bude v pensionu Sprtturia v Polesí – Rynolticích.

2. den  od 8:30

Historické a architektonické    zvláštnosti zvláštnosti podstávkového domu

Umgebindehausstraße / Hornolužická stezka podstávkových domů:
                 aktuální stav, další kroky, možnost rozšíření, Stefan Halang,
                 projektový koordinátor hornolužické stezky podstávkových domů.

10:30     Exkurse 1. Část  (CZ): Objevování místní lidové architektury. Autobusem do Rynoltic -místní stavební památky.

Exkurze 2. část: podél Hornolužické stezky hrázděných domů
                 s exkurzí do turistických produktů – podstávkových domů.

Prohlídka rekreační chalupy v Ebersbachu- Neugersdorfu.

Pražírna kávy v muzejním dvoru v Ebersbachu- Neugersdorfu s ukázkou pražení a ochutnávkou.

Prohlídka faktorského dvora v Eibau s večeří.

odjezd zpět do Rynoltic přes Žitavu.

3. den od  08:30

·       Počátky  a možnosti stezek hrázděných  domů, Volker Holzberg, Deutsche Fachwerkstraße e.V

·       Workshop "Rozšíříme stezku hrázděných domů" Hornolužická stezka hrázděných domů  a možnosti  rozšíření cesty (stezky) na českou stranu.

12:30  Oběd - snack  Rynoltice, diskuze, ukončení akce.

Akce je bez poplatků, platí se pouze první přenocování v Rynolticích, druhé přenocování, doprava  a strava je také zdarma.

Akce je koncipována jako společná, mezinárodní v rámci spolupráce Města Žitava a Obce Pěnčín a je tlumočena do obou jazyků (CZ, DE)

Podrobný přihláška /návratka  je v příloze.

Budeme se na Vás těšit – je možno se zúčastnit i vybraných dní akce.