Pro horolezce neexistují hranice - Program spolupráce mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou 2014–2020

23.01.2017 8:02
Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení atraktivity přeshraničního turistického regionu, zahrnujícího území Českého ráje a Labských pískovců. Společným cílem českých a německých muzejníků je vytvořit nové turistické a kulturní nabídky, které přiblíží návštěvníkům společné česko-německé tradice horolezectví a jejich provázanost z minulosti až po současné dny. Realizací projektu dojde k vytvoření nových expozic v Muzeu Českého ráje v Turnově a Městě Bad Schandau. Stejné téma a doplňující rozměr obou instalací vytvoří velmi zajímavý turistický zážitek, který bude oslavou tradičního horolezectví v pískovcových skalách v Sasku a Čechách, které jsou jeho významnými oblastmi.