22. 10. 2019

Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji

Knihovníci a knihovnice. Jsou to právě oni, kteří svým přístupem dokáží vytvořit z knihovny milé místo, kam čtenáři rádi chodí. Nyní mohou obyvatelé regionu pro své oblíbené knihovníky a knihovnice hlasovat v soutěži Knihovník/knihovnice Libereckého kraje na webu Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP).

Ocenění se uděluje na základě návrhu, který může zaslat kdokoliv — ať už fyzická nebo právnická osoba. Navržen může být každý knihovník z jakéhokoliv typu knihovny. Jedinou podmínkou je příslušnost k Libereckému kraji. Uzávěrka je 11. Listopadu.

„Město nebo obec může mít sebekrásnější a sebelépe vybavenou knihovnu. Pokud v té knihovně ale nebudou pracovníci s odpovídajícími znalostmi, ochotou pomoci a poskytnout bezchybný servis, ale také se vstřícným a milým přístupem k lidem, nikdo takovou knihovnu neocení. Jsem ráda, že takové knihovníky v Libereckém kraji máme,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Knihovnickou cenu uděluje regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků jednou za dva roky nejlepším kolegům a kolegyním, působícím na nejrůznějších pozicích v knihovnách Libereckého kraje. Zaměřuje se na ty, jež za onen čas dosáhli výjimečných výsledků ve svých knihovnách, přišli s nějakou zajímavou aktivitou nebo se trvale věnovali činnostem, které přispěly k rozvoji jejich oboru, potažmo obce, v níž působí.

„Tímto oceněním chceme upozornit na mimořádné události a projekty, které se často v knihovnách uskutečňují, na osobnosti, které za těmito aktivitami stojí a díky kterým se rozvíjí veřejné knihovní a informační služby nebo kulturní životy obcí“, uvedla Dana Kroulíková, předsedkyně regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky.

K předání ocenění dojde na tradičním Setkání knihovníků Libereckého kraje 10. prosince. Bližší informace jsou na odkazu https://www.skipcr.cz/regiony/07-liberecky-region/cena-knihovnik-knihovnice-libereckeho-kraje-roku.

Září 2020