Knihovní šmejděníčko a rande naslepo. Týden knihoven bude pestrý

30.09.2024 8:10

Dětská registrace zdarma, Rande naslepo s knihou, Burza knih a časopisů či veselá hra pro celou rodinu Knihovní šmejděníčko – to a mnoho dalšího čeká návštěvníky Krajské vědecké knihovny v Liberci během Týdne knihoven 2024.

Od 7. do 13. října otevřou české knihovny opět své dveře ve společné kampani na podporu knihoven a čtení, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.

Liberecká knihovna se i letos k této kampani připojuje s bohatou nabídkou rozmanitých pořadů a aktivit. Chceme ukázat, že máme co nabídnout všem věkovým skupinám od dětí až po seniory. Věřím, že si z naší nabídky vybere každý,“ uvedla ředitelka knihovny Dana Petrýdesová.

„Mám velkou radost z toho, jak tvůrčí tým knihovníků máme v Krajské vědecké knihovně. Akce, které připraví, jsou navštěvované a často zájem o ně převyšuje kapacity. Nepochybuji o tom, že i Týden knihoven bude hojně navštěvovaný,“ řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Po celý týden si lze dát Rande naslepo s knihou. Svého nečekaného knižního partnera si je možné vybrat ve Všeobecné knihovně i v Knihovně pro děti a mládež nebo na pobočkách Kunratická a Ruprechtice. V Hudební knihovně na čeká Rande naslepo s audioknihou z edice Legendy.

Speciální nabídku si pro své čtenáře připravilo dětské oddělení. Kromě neprůhledných knižních balíčků si odsud lze odnést i knihy z dětské burzy nebo si zasoutěžit v nové rozverné hře pro děti i rodiče Knihovní šmejděníčko. Noví dětští čtenáři se také mohou zde i na pobočkách po celý týden registrovat zdarma.

Nabídka pořadů začíná již v sobotu 5. října dopoledne pohádkovým představením pro nejmenší Kráska a zvíře. V úterý 8.  října se koná velká Burza knih a časopisů a v 16 hodin následuje zážitková čtenářská dílna Zlatý klíč.

Zájemci o netradiční fakta z literární historie ocení unikátní přednášku na téma Ničitelé světů: Hahn, Heisenberg a Oppenheimer jako literární postavy, kterou hostí knihovna ve středu 9. října v 18 hodin.

Pro seniory pořadatelé připravili lekci trénování paměti s lektorkou Michaelou Valterovou, a to v pátek 11. října od 10 hodin. Děti se mohou ještě v závěru týdne zúčastnit Podvečerního čtení pohádek na pobočce ve Vesci, kde se budou v pátek 11. října od 17 hodin číst Pohádky francouzské.

V týdnu od 7. do 13. října se Krajská vědecká knihovna zároveň jako partner účastní krajského festivalu vzdělávání a práce Educa Week 2024. Pokud tedy někdo chce ochutnat a vyzkoušet naše roboty, 3D brýle nebo digitální bicí soupravu, nechť přijde do stánku na veletrhu od čtvrtka 10. až do soboty 12. října.

TZ: Krajská vědecká knihovna