Kniha roku Libereckého kraje

Můj domov, regionální učebnice Lomnicka, Semilska, Vysocka

16.02.2021 9:40

Regionální učebnice Můj domov vznikla v rámci projektu MAP II Semilsko (pracuje v rámci MAS Brána do Českého ráje, z. s.) a mapuje oblast ORP Semily ve čtyřech kapitolách - Geografie, Příroda, Historie, Naše obce. Na necelých 200 stránkách shrnuje učebnice všechny informace a zajímavosti z regionu. Nechybí úkoly a otázky pro žáky, ukázky z regionální literatury, nejrůznější zajímavosti. Kapitoly Geografie a Příroda popisují ORP Semily z pohledu geografického a přírodovědce. Kapitola historie uceleně shrnuje historický výboj ORP od pravěku po současnost a je doplněna dobovým obrazovým materiálem z regionálních institucí a od regionálních sběratelů. Poslední kapitola je věnována všem obcím ORP Semily. U každé obce je uvedena její stručná historie, informace o spolkovém životě a zajímavých osobnostech, nechybí pověst či příběh z obce. Vše je doplněno aktuálními fotografiemi zajímavých míst z jednotlivých obcí. Učebnice je určena žákům základních škol.