Zapomenutí hrdinové druhého Československého odboje

14.02.2019 7:34

Kniha Zapomenutí hrdinové 2. československého odboje z pera Milana Votavy, studenta přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, člena liberecké jednoty Československé obce legionářské a občana města Hejnice, vypráví osudy stovky příslušníků československého zahraničního odboje za druhé světové války. Jedná se o příběhy lidí z celého území dřívějšího Československa, z nichž většina měla více či méně blízko k dnešnímu Libereckému kraji. Někteří zde nechali stopu pouze velmi malou, další se zapsali do místní historie zlatým písmem. Těm všem, jako i ostatním odbojářům, je věnována tato skromná publikace. Autor jednotlivé příběhy sbíral více než 14 let. Kniha vyšla 28. října 2018 a to symbolicky k 100. výročí existence samostatného československého státu.