Česká Lípa město na Ploučnici

14.02.2019 7:46

Kniha Česká Lípa město na Ploučnici je zatím neobsáhlejší dílo o České Lípě sepsané a v této souborné formě rovněž vydané. Zachycuje vývoj České Lípa od samých prvopočátků až do 90. let minulého století. Kromě historie tu najdeme také kapitoly věnované přírodě, kostelům, významným městským stavbám včetně radnice, školním budovám, dopravě a železnici, řece Ploučnici, ulicím a historii jejich názvů, významným rodům, purkmistrům i starostům. Kniha je koncepčně rozdělena do tří částí. První obsahuje chronologický historický příběh, druhá část se věnuje některým výraznějším tématům, která jsou pro město výrazná a ve třetí části jsou témata zpracována stručně, informačně. Kniha je doplněna o bohatý obrazový materiál získaný v příslušných institucích, ale také ze soukromých sbírek a archivů.