Kalendář akcí

31. 07. 2020 10:00 Skleněné pátky - cyklus prázdninových letních dílen v Muzeu skla a bižuterie
Na období letních prázdnin připravilo muzeum ukázky a dílny ruční výroby vybraných technik práce se sklem, z nichž některé patří mezi ohrožená řemesla a dají se vidět jen při podobných mimořádných událostech.
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo na období letních prázdnin - každý druhý pátek připravili ukázky a dílny ruční výroby vybraných technik práce se sklem, z nichž některé patří mezi ohrožená řemesla a dají se vidět jen při podobných mimořádných událostech.

Ukázky budou zdarma, ale muzeum nabízí také další mimořádně zajímavý program. Neměli byste si nechat ujít prohlídku výstavy Trendy.Design.Produkce, včetně nově otevřené atraktivní přístavby ve tvaru skleněného krystalu, denně je po celé prázdniny otevřená rodinná tvůrčí dílna „Hrátky (nejen) se sklem“ a samozřejmě také stálé expozice Čarovná zahrada a Nekonečný příběh bižuterie.
 

Program Skleněných pátků

  •  
  • 10. července proběhne výroba skleněných květin pod vedením výtvarnice Marcely Růžičkové.
  • 24. července bude k vidění výroba lampových perel, špendlíků a drobných figurek v podání Kamily Parsi Žďárské. 7. srpna povede Pavlína Jůnová, v rámci výstavy Křehká krása 2020 v areálu jabloneckého Eurocentra, dílnu tradiční techniky malování obrázků na sklo.
  • 7 . srpna povede Pavlína Jůnová, v rámci výstavy Křehká krása 2020 v areálu jabloneckého Eurocentra, dílnu tradiční techniky malování obrázků na sklo.
  • 21. srpna Skleněné pátky zakončí Jana Straková ukázkou foukání vánočních ozdob s možností ozdobit si vlastní výrobek.
 
Všechny dílny můžete v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou navštívit vždy od 10 do 18 hodin. Muzeum je po celé prázdniny otevřeno dokonce denně.

Zpracovávám...