Kalendář akcí

23. 01. 2020 10:00 Jára Šára – Ryté sklo

Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové naučí v prosinci účastníky Dílny vyrobit papírovou dárkovou krabičku ve tvaru konvičky. Na závěr roku připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pro návštěvníky výběr z aktuální nabídky osvědčených vzorů, novinek a exkluzivit foukaných a perličkových skleněných vánočních ozdob. Divadlo - činohra, muzikál a hudební divadlo, loutkové divadlo, černé divadlo, divadlo pro děti, pouliční divadlo, ochotnické divadlo, jiné divadelní formy; Výtvarné umění - grafika, malířství, sochařství, design, užité umění, výtvarné umění, jiné; Cestovní ruch - cestovní ruch - workshop, cestovní ruch - jiné; Ekovýchovné a vzdělávací akce - akce pro školy a školní kolektivy, akce pro širokou veřejnost, jiný typ akce

Po absolvování Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, oboru rytí skla,  pokračoval Mgr. Jaroslav Šára, Dis. ve studiu rytí skla na Vyšší odborné škole sklářské v Novém Boru. V roce 2009 absolvoval v oboru užité umění - přírodní materiály na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Intenzivně se věnuje klasickému rytí skla a tvorbě historických replik, kde je prioritou zachování tradičních postupů a dosažení nejvyšší kvality.

Jaroslav svou prací navazuje na bohatou regionální tradici a usiluje o využití této techniky v designech současného nápojového skla, svítidel, architektury a dalších oblastí užitého umění se zaměřením na využití optických, světlovodivých a estetických vlastností skleněného materiálu. Jeho cílem je toto jedinečné řemeslo inovativně využít v nových souvislostech a najít pro rytinu mnohostranné, běžné i luxusní využití.

Intenzivně se také věnuje pedagogické činnosti a spolupracuje s několika institucemi a organizacemi na vzdělávání laiků i profesionálů, mimojiné například v americké Pilchuck Glass School.

Vernisáž výstavy rytého skla sklářského výtvarníka Jaroslava Šáry: v pátek 4. října 2019 v 17.00 hodin. Následuje RAVE PARTY by DJ YOSHITOSHI a DJ FOUIS DE LUNES.

Zpracovávám...