Kalendář akcí

10. 12. 2019 19:00 POHOVKA – 150 let divadelních ochotníků v Turnově

POHOVKA

stupné

100,-

50,- seniorská sleva na OSV

Kulturní centrum Turnov, s.r.o. a D klub vás srdečně zvou na poněkud netradiční prosincovou Pohovku, která se ponese v duchu oslav 150 let divadelních ochotníků v Turnově. Uvedena bude také nejúspěšnější činoherní inscenace turnovských ochotníků Tři sestry.

V první části večera na pohovku usednou turnovští amatérští i profesionální divadelníci. Nebudou chybět zástupci starých ochotnických rodin (Chundelovi, Fialovi-Kunetkovi, Hakenovi), ochotníci mladší generace (Petr Christov, teatrolog a překladatel nebo herec, kulturní manažer a novinář Mario Kubaš) a skrze videorozhovor i nejstarší herec na světě pan Míla Holas, který letos oslavil 100 let. O hudební složku se postará Martin Hybler s turnovskými herečkami Karolínou Janatkovou a Theresií Annou Hakenovou.

Ve druhé části pořadu se představí nejúspěšnější činoherní inscenace turnovských ochotníků všech dob Tři sestry. Inscenace získala hlavní cenu na národní přehlídce Femad Poděbrady a poté se ji otevřely dveře do zahraničí. Waršava, Abtenau u Salzburgu, Basilej-Lorrach. Výjimečného úspěchu osmi děkovaček dosáhla i v Hronově. Dnes má již přes 80 repríz. Nejedná se ovšem o drama tří sester, ale komediální výsměch lidské bezmoci v podání čtyř mužů: Ivan Kunetka, Jan Pekař, Petr Dvořák a Petr Haken.

Zpracovávám...