Kalendář akcí

17. 11. 2019 18:00 Štěpán Rak - výroční koncert k 17. listopadu

Světový kytarový virtuos, který spoluzakládal v roce 1972 umělecké sdružení Šafrán (dalšími osobnostmi tohoto sdružení byli Jaroslav Hutka, Dáša Voňková, Petr Lutka, Zuzana Michnová, Jiří Pallas, Karel Kryl a Lubomír Houdek). Vystoupení Štěpána Raka v kostele svaté Anny si posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě, s duší hudby.

Před koncertem bude možné navštívit unikátní výstavu „Svědectví 68–89“ v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových přímo naproti kostelu svaté Anny. Jedná se o fotografie Otty Dlaboly pořízených v dramatických letech 1968–89. Samotný koncert se uskuteční v prostorách kostela, který slouží zároveň jako výstavní síň, a u příležitosti oslav 17. listopadu zde bude instalována výstava „Rekreace za ROHem“ o fenoménu trávení volného času v Jizerských horách a Krkonoších a jeho rozvoji v dobách socialismu.

Výroční koncert spolu s oběma výstavami připomene události sametové revoluce a uctí myšlenku těch, kteří za naši svobodu často obětovali tu svou.

Akce je realizována z česko-polského mikroprojektu "30ro(c)ků bez opony", financovaného z programu Interreg V-A Česká republika-Polsko z Evropského fondu pro regionální rozvoj, prostřednictvím Euroregionu Nisa. Partnerem projektu je kulturní centrum „Przystań Twórcza“ v Jelení Hoře. 

Zpracovávám...