Kalendář akcí

02. 10. 2019 10:00 Nové výstavy v Lázních

PAUL GEBAUER. Výstava malíře Paula Gebauera (1888-1951), ikony fotorealistické malby a významného představitele tzv. Heimatkunstu, je první retrospektivní výstavou tohoto opavského rodáka po osmdesáti letech. Výstavě předcházel rozsáhlý badatelský výzkum, jehož výsledkem je právě naše výstava a publikace, která k výstavě vychází. Více o Paulu Gebauerovi a výstavě na našem webu https://www.ogl.cz/paul-gebauer-1888-1951-ikona-fotorealisticke-malby-a-heimatkunst

VENDULA CHALÁNKOVÁ: VERNISÁŽ. Malířka a ilustrátorka Vendula Chalánková je držitelkou několika ocenění; kromě výtvarné činnosti se věnuje rovněž výrobě šperků a vystupuje v hudebním uskupení Muženy. Liberecká výstava představí průřez její dnes již ikonickou ilustrací a představí ji jako kritičku konzumní společnosti a mezilidských vztahů.

JAN PFEIFFER: KOŘENY POD VODOU, SKŘÍNĚ V ZAHRADĚ. "Výstava je inspirovaná snem o výstavě, který se autorovi zdál před několika lety při instalování jiné výstavy. Sen se stále vrací jako silné obrazy: v úvodu v dlouhé hale je řada háčků s župany a koupacími čepicemi. Zde se návštěvník převlékne do koupacího úboru, v chodbě je příjemné světlo a teplo." Tak popisuje výstavu Jana Pfeifera kurátorka Lenka Sýkorová. Součástí vernisáže budou jednotlivé performance, které budou následně součástí instalace: Plavání mezi exponáty, taneční procházení skříněmi a další.

ALŽBĚTA BAČÍKOVÁ. Další ze série výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Liberecká výstava Alžběty Bačíkové navazuje na její soutěžní výstavu, která získala v loňském roce Cenu diváků. Zvuková instalace, prezentovaná na aktuální výstavě, vznikla jako výsledek workshopů s elektronickými hudebními nástroji, na kterých spolupracovaly nevidomé hudebnice Ráchel Skleničková a Michaela Blažková s platformou Synth Library Prague.

 

Zpracovávám...