Kalendář akcí

07. 08. 2019 10:00 Křišťálová zahrada - výstava skleněných objektů Jiřího Pačinka v Liberci
Úchvatné prostory legendární liberecké Kavárny Pošta se v červenci a srpnu stanou dějištěm výstavy jednoho z nejvýraznějších uměleckých sklářů současnosti, Jiřího Pačinka.
Expozice s názvem Křišťálová zahrada pozve diváka do světa sklářovy fantazie a obklopí ho skleněnými květinami, mušlemi, kraby, rybami, ptáky, koňmi a dalšími bizarními tvory, kteří se ve fantaskních podobách zrodili ze žhavé skloviny a společně vytvořili zdánlivě nesourodý a tím unikátní svět imaginární zahrady…
 
Hra barev, tvarů, struktur a rozverných podob moderního skla se protne s noblesní atmosférou historické kavárny a jejími zlatými ornamenty, křišťálovými zrcadly a lustry v jedinečném a jinde neopakovatelném spojení, navíc na místě, které je srdcem Křišťálového údolí.

Z Liberce se výstava po skončení odebere na svou mezinárodní pouť, která začne 26. září v Národním muzeu Kazachstánu v Nur-Sultanu, kam přijíždí na pozvání Velvyslanectví České republiky.
 
Výstava bude pro veřejnost otevřena od 18. července do 23. srpna 2019 vždy ve středu a sobotu, kdy budou v čase od 10.00 do 18.00 hodin probíhat komentované prohlídky a promítání nového filmu o Jiřím Pačinkovi.

 

Zpracovávám...