Kalendář akcí

18. 07. 2019 10:00 Nové výstavy v Lázních

Mluvčí své malířské generace, tolerovaný rebel nebo maloskalský Chagall. Tak bývá označován malíř Josef Jíra, jehož tvorba je neodmyslitelně spjata s Pojizeřím. Výstavou jeho celoživotního díla si připomínáme nedožité 90. narozeniny (narozen 11. října 1929).

Zhruba před šedesáti lety vznikaly první experimenty s fotografií Běly Kolářové. I s odstupem času nás dodnes přitahují svou svěžestí a hravostí. Běla Kolářová, malířka, fotografka a manželka Jiřího Koláře bývá řazena k průkopníkům českého neokonstruktivismu a minimalismu. Mezinárodního uznání se dočkala až po roce 1989.

Tomáš Kajánek se ve své práci dlouhodobě zabývá tématem (virtuální) manipulace s lidským tělem a jeho vztahem k objektům, nástrojům, či situacím, které testují jeho hranice. Jeho výstavní projekt volně navazuje na práci vzniklou v rámci loňského ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, kde umělec jako dvojici „automatizovaných YouTubeových kliků“ představil znepokojivý diptych videí živě streamovaných z internetu, tematizujících úzkost, smrt a spektakularizaci skutečnosti. Výstava vznikla ve spolupráci se Společností Jindřicha Chalupeckého.
 

Zpracovávám...