Kalendář akcí

27. 06. 2019 09:00 Tovaryšem čtvera řemesel

24.6. 2019 (výjimečně pondělí) od 16 hodin
Drátování – Výroba drobnosti pro radost
Tovaryšem čtvera řemesel 2019 + 2 řemesla navíc
2. ročník projektu řemeslných workshopů podpořeného grantem Libereckého kraje. Chcete poznat nebo si sami vyzkoušet některé z tradičních řemesel Lomnicka a našeho regionu? Zúčastněte se letního projektu Kulturního a informačního střediska Lomnice nad Popelkou v rámci tzv. řemeslných úterků, kdy pod odborným dohledem lektora/místního řemeslníka proniknete do tajů čtvera, respektive šestera zajímavých řemesel.
V rámci Drátování vás čeká: seznámení s drátenickým řemeslem, workshop pod vedením lektorky Blanky Myškové – výroba zápichu do květináče (květina) smykovým výpletem (červenec) nebo odrátované lahvičky plástvovým výpletem (srpen). Vhodné i pro začátečníky. Omezený počet míst (max. 12 osob).
Účastníci obdrží Tovaryšský list s razítkem za absolvování řemesla a s kvízem z historie řemesel v regionu a na Lomnicku, závěrečný mistrovský glejt.
Zájemci se mohou hlásit již nyní v Turistickém informačním centru na Husově náměstí do naplnění kapacity jednotlivých workshopů, případně do 12 hodin v den akce. Počet míst omezen! Lze se hlásit na celý projekt, nebo i jednotlivě na konkrétní termín.
Cena 50 Kč za osobu a termín.
Sraz přihlášených účastníků je v 15:30 na zámku.
zámek Lomnice nad Popelkou
www.kislomnice.cz, www.facebook.com/kislomnice.cz

Zpracovávám...