Kalendář akcí

29. 04. 2019 17:00 Baterkové pondělky v Koněpruských jeskyních
Máte rádi jeskyně, ale na obyčejné prohlídce jste již několikrát byli? Zkuste něco nového! Jeskyňáři z Koněpruských jeskyní pro vás přichystali speciální baterkové pondělky.
Zažijete nevšední zážitek podobný tomu, jaký prožívají jeskyňáři při objevování jeskyní. Správa jeskyní zapůjčí návštěvníkům baterky a umožní jim s průvodci znovuobjevovat Koněpruské jeskyně. Navštívit jeskyně s baterkou a vidět podzemní dómy z jiného úhlu pohledu bude v dubnu možné v pondělí 29.4.2019. Prohlídka dvou jeskynních pater trvá přibližně hodinu. Průměrná teplota vzduchu je 10,6 °C, proto doporučujeme teplejší oblečení.

Do jeskyní se každé poslední pondělí v měsíci můžete vypravit v průběhu celého dne, první baterková prohlídka se koná od 8 hodin, poslední v 16 hodin.

V jeskyních je celkem přibližně 500 schodů včetně točitého schodiště s více než 80 schody ke konci prohlídky. Pokud máte strach z baterek, přijeďte kterýkoliv jiný den na klasickou prohlídku, kdy je jeskyně standardně nasvětlena reflektory. Od dubna do konce září je otevřeno sedm dní v týdnu, od 8 do 16 hodin.

Zpracovávám...