Kalendář akcí

08. 02. 2019 19:00 Historičtí lyžníci na Jizerské 50
Netradiční závod v historických kostýmech je především vzpomínkou na dobu, kdy se začala psát historie Jizerské 50 a pojede se v pátek 8. února od 19 hodin.
Jizerská 50 je již od roku 1971 Memoriálem horolezecké expedice Peru 1970. Setkání lyžníků je vzpomínkou na tuto expedici, jejíž 15 členů zahynulo při ničivém zemětřesení pod vrcholem Huascaranu. Členové expedice se jen pár měsíců před osudnou tragédií zúčastnili Jizerské 50.

„Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se,“ platí v závodě lyžníků dvojnásob. Projížďka v kostýmech na 400 metrů libovolnou technikou odstartuje hromadným startem a bude součástí slavnostního zahájení celé 50. ČEZ Jizerské 50 v 19 hodin. Prosíme, aby všichni přihlášení lyžníci byli připraveni na stadionu v Bedřichově v 18:45. Po závodě následuje slavnostní ohňostroj.

Trasu absolvují historičtí lyžníci v kostýmech a bude se hodnotit nejen rychlost, ale i provedení skoku a samotný kostým. Oceněn bude nejrychlejší závodník, nejlepší historický kostým a lyžník, který předvede nejlepší skok. Překvapení však čeká na každého závodníka v cíli. Dopingová kontrola nebude provedena! Start v závodě je zdarma.
 

Zpracovávám...