Kalendář akcí

09. 02. 2019 10:30 Lety na saních v Plavech
V obci Plavy v Libereckém kraji sejdou ty nejlepší a nejoriginálnější létací stroje, aby nejen změřily své síly, ale hlavně pobavily všechny zúčastněné. Závod se uskuteční v areálu bývalého skokanského můstku v Plavech.
Menší obec Plavy se nachází pár kilometrů od Tanvaldu a závod Lety na saních se v průběhu let stal vyhlášenou sportovně-kulturní akcí v celém okolí. Nejedná se o klasické sportovní klání, kde by se hodnotila pouze vzdálenost, kterou posádka na daných saních uletěla, ale i styl, umělecký dojem, propracovanost létacího stroje, úbory letců, doprovodné efekty, hraná scénka a samozřejmě ohlas obecenstva na let. Diváci se tak mohou těšit na neopakovatelný zážitek, kdy se na jednom místě sejdou například postavy z filmu Mrazík, doktoři, roboti a mnoho dalších.

Program

10:30 - 11:30 doprava a rozmístění strojů v místě dojezdu
12:00 uzavření silnice ke skoku pro veškerou dopravu
12:00 - 13:00 přehlídka strojů, hodnocení, prezentace a doprovodné hrané scénky
13:00 - 14:00 vyhlášení nejzdařilejších strojů
14:00 - 16:30 LETY 1. a 2. kolo závodu
16:30 - 16:45 celkové vyhlášení vítězů 

Podmínky účasti:
Letci závodí na vlastní nebezpečí, naprostou prioritou je bezpečnost všech zúčastněných a diváků. Minimální věk závodníků je stanoven na 15 let, u závodníků do 18 let je podmínkou souhlas zákonného zástupce. Účastníci startovné neplatí, všichni letci obdrží poukázku na občerstvení a budou obdarováni upomínkovými předměty. 

Přihlášky letců:
Prosíme o uvedení jména a příjmení kapitána včetně kontaktu (tel. nebo e-mail), název stroje a předpokládaný počet členů posádky. Přihlášku zasílejte na e-mail: letynasanich@seznam.cz 

Technické parametry stroje:
Stroj musí být ovladatelný, tzn. řiditelný a musí být vybaven středovým lanem. Pořadatelé si vyhrazují právo veta při rozhodování, je-li stav stroje a posádka schopná startu. Hodnocení probíhá ve dvou kategoriích: 1. umělecký dojem /propracovanost létacího stroje, úbory letců, doprovodné efekty, hraná scénka apod.

Zpracovávám...