Kalendář akcí

12. 12. 2018 10:00 3D Vánoce v iQlandii
Letošní Vánoce v liberecké iQLANDII budou ve znamení 3D! Takže jestli chcete mít originální vánoční stromek, dorazte do science centra! Díky unikátnímu 3D peru si totiž budete moci vyrobit jakoukoliv trojrozměrnou ozdobu. Těšit se můžete na ochutnávku hmyzích specialit či na Science show.
V prosinci se bude v iQLANDII malovat, a to rovnou 3D perem, které umí vedle dalších vychytávek kreslit jak na papír, tak v prostoru. Jeho prostřednictvím si tak budete moci vytvořit vlastní ozdobu – například hvězdičku, kterou si pak můžete odnést domů a pověsit si ji na vánoční stromek. Tím téma 3D v iQLANDII nekončí. V laboratoři vám ještě lektoři předvedou, jak funguje 3D tiskárna.

I oblíbená Science show se ponese ve vánočním duchu. Během spektakulárního vystoupení vás lektoři zahalí do mrazivé mlhy, ukáží výrobu prskavky z hořčíková pásky nebo předvedou, jak se vyhání Santa komínem – a to karbidem.

V iQLANDII si pochutnáte i na netradičním cukroví z hmyzáků. Těšit se konkrétně můžete na červíky v těstíčku nebo kobylky v čokoládě, nachystán bude i makromolekulární bar. Určitě nezapomeňte zavítat do Planetária. Vedle filmů jako „Astronaut“ či „Výprava ke hvězdám“ je zde připraven autorský, živě komentovaný, pořad „Jež(íš)kovy voči“.

Více informací k programu: www.iqlandia.cz
 

Zpracovávám...