Kalendář akcí

25. 07. 2018 20:00 Troskino: Ukradená vzducholoď
Každou středu po celý červenec a srpen si můžete užít promítání filmů pod širým nebem přímo na symbolu Českého ráje. A co to spojit i s pohledem na západ slunce a východ hvězd?
Stačí popadnout deku a čelovku a přijít na vybraný film. Tuto středu se stanete svědky "krádeže" ve filmu Ukradená vzducholoď.

Informace k filmu: český dobrodružný film z roku 1966, délka 88 minut, režie Karel Zeman.

Pět chlapců nedopatřením odletí z Jubilejní výstavy v Praze vzducholodí podnikatele Findeyse. Po jejich odletu Findeys tvrdí, že mu chlapci vzducholoď ukradli i s patentem na výrobu nehořlavého plynu, který má velký význam zvláště pro armádu. Chlapci, aniž to tuší, jsou proto obviněni z velezrady. Během své cesty jsou nuceni přistát na ostrově, kde se usídlí v jeskyni kapitána Nema. Jakoubek napíše dopis o jejich záchraně a v láhvi jej hodí do moře. Jeho zpráva se dostane do ruky vojenských činitelů, kteří se domnívají, že jde o šifrované sdělení. Místo, kde se chlapci nacházejí, objeví bystrý novinář Marek a zorganizuje záchrannou výpravu. Mezitím se chlapcům podaří opravit létací stroj a Jakoubek s ním odletí na pokusný let. U ostrova přistane loď, na jejíž palubě je bohatý pan Tenfield se svojí neteří Katkou. Chlapci jim pomohou zvítězit nad piráty v posádce. Jakoubek přivede záchrannou expedici a pětice statečných chlapců se vítězně vrací domů.

Běžné vstupné 140 Kč, snížené 100 Kč.
Místo konání: Státní hrad Trosky, hrad Trosky, Troskovice, 512 63
Datum konání: 25.7.2018 od 20:00 do 23:00 hodin
 

Zpracovávám...