Kalendář akcí

09. 06. 2018 10:30 Spanilá jízda aneb přineste poklady Járy Cimrmana!
Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb „Na kole okolo Liptákova“. Kromě kol vyjedou i historická auta a návštěvníci si budou moci prohlédnout i stavbu Cimrmanova Majáku.
V polovině června proběhne na Tanvaldsku desáté setkání příznivců a obdivovatelů českého velikána Járy Cimrmana. Tradiční Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova.

V sobotu 9. června proběhne v Areálu U Čápa „Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana“ s bohatým hudebně dramatickým programem. Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V neděli 10. června pojedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova“. Spanilá jízda vystartuje v Návarově od penzionu Rusalka, navštíví novotou skvící se návarovský zámek, pojede přes Zlatou Olešnici – Na Vrších, přes Bohdalovice a zastaví se až v Tanvaldu – Šumburku u kostela sv. Františka z Assisi. Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, klaun Bilbo a další umělci. Své historické bicykly představí spanilí jezdci ve VELKÉM DEFILÉ. Tanvaldské pěvecké sbory zazpívají písně národní i písně Zdeňka Svěráka.

Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie Cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.
 
 

Zpracovávám...