Kalendář akcí

09. 05. 2018 18:00 Noc literatury

Noc literatury je kulturní událostí, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou současných evropských spisovatelů. Za dobu svého konání tak Noc literatury představila stále rostoucímu publiku mnoho desítek titulů evropské literatury. V minulém roce proběhla akce úspěšně v prostorách pohřebiště a letos přivítá posluchače v zámecké kapli, kde proběhne čtení ve středu 9. května od 18 hodin. Přijďte si poslechnout krásné ukázky světové literatury v přednesu herce Karla Zimy do Kaple Zámku SvijanyVstupné je zdarma a více informací najdete na  www.nocliteratury.cz

Literární happening Noc literatury organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC (Sdružením kulturních institutů zemí EU), zahraničními zastupitelskými úřady, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint. Koná se pravidelně v předvečer zahájení Světa knihy, největšího knižního veletrhu v zemi, a v Praze I dalších městech ČR se letos odehraje 9. května 2018.

Projekt organizují Česká centra od roku 2006. Před šesti lety se k němu připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a v roce 2013 se kromě Prahy četlo poprvé i v dalších městech Česka. Letos se mohou Noci literatury zúčastnit lidé ve více než 50 městech České republiky a ve více než 30 městech v dalších zemích.

Zpracovávám...