Frýdlant - vítěz krajského kola soutěže Historické město roku 2016

22.05.2017 7:41
Do Frýdlantu se na tradiční Valdštejnské slavnosti sjely opět tisíce lidí. V sobotu předal hejtman Martin Půta městu 100 tisíc korun za vítězství v krajském kole soutěže Historické město roku 2016. Frýdlant odvedl od povodní v roce 2010 obrovský kus práce mimo jiné právě na rekonstrukci městské památkové zóny. Obnova historického špitálu, restaurování frýdlantského betlému, včetně budovy, oprava náměstí, restaurování náhrobku Melchiora, Kateřiny a Kryštofa z Redernu v děkanském kostele Nalezení sv. Kříže. A chystají další opravy. Proměnu města zaznamená každý, kdo tam třeba jen pár let nezavítal.