Dvoudenní festival řemesel, hudby a divadla v Turnově

25.05.2017 9:39
Turnov, jehož historie je spjata s významnými šlechtickými rody a město, které se proslavilo broušením drahých kamenů a ojedinělou výrobou šperků z českých granátů, tam směřuje tentokrát moje pozvánka na výlet. O víkendu 27. – 28. května zde Spolek přátel muzea a Muzeum Českého ráje v Turnově připravují XXIII. ročník Staročeských řemeslnických trhů, na kterých se představí desítky řemeslníků z celé České republiky. Mnozí z nich jsou držiteli certifikátů Nositel tradice lidového řemesla, Mistr rukodělné výroby a certifikátu Regionální produkt z jednotlivých oblastí České republiky. V rámci akce bude předáno ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje. Staročeské řemeslnické trhy jsou pořádány jako obsahově hodnotné a přitom atraktivní setkání uměleckých řemeslníků s bohatým kulturním programem na dvou pódiích. Návštěvníky čekají dvě desítky vystoupení v podání hudebních skupin a divadelních společností. Představí se výroby skla, keramiky, zboží z kůže, proutí a orobince, kamenáři, nožíři a mnozí další. Nebudou chybět ani prodejci tradičního pečiva a občerstvení. Novinkou letošního ročníku bude scéna loutkového divadla u Kamenářského domu, která bude po oba dva dny věnována dětem. Pro návštěvníky této významné akce bude bonusem návštěva stálých expozic a výstav Muzea Českého ráje v Turnově, které při příležitosti konání Staročeských řemeslnických trhů návštěvníkům nabízí na vstupenku na trhy volný vstup.