Detail aktuality

Cyklovýlet zavede k nejkrásnějším vodopádům Krkonoš

31.05.2021 15:11

Rájem pro cyklisty jsou nejvyšší hory České republiky – Krkonoše. Vedou tudy stovky kilometrů vyznačených cykloturistických tras, které nabízejí výhledy na horská panoramata. Výlet na pětatřicetikilometrovoui trasu začíná na parkovišti v Rokytnici nad Jizerou a vede po zelené turistické značce směrem Studenov.  

„Pěší výlet po horách poskytuje samozřejmě mnohem více času pro vnímání zajímavostí a přírodních krás, se kterými se na trase lze setkat. V současné době je ale cykloturistika velice populární a ochrana přírody se snaží umožnit přístup do hor cyklistům po vyznačených trasách, kde je riziko poškození přírody minimální. I tak je ale třeba vnímat, že při velké návštěvnosti hor je třeba být o to víc ohleduplnými,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Po prvním velkém stoupání vede cesta po stezkách K7 a K1A přes Rýžoviště do Harrachova. Z něj následuje další, dlouhé, ale mírné stoupání po K2 okolo Mumlavských vodopádů až na rozcestí Krakonošova snídaně.

Po staré Kládové cestě a K1A dojedou cyklisté přes Ručičky až do nejvyššího bodu výletu – na Dvoračky. Horská Bouda Dvoračky je jedna z nejstarších bud v Krkonoších. Leží v nadmořské výšce 1140 metrů nad mořem mezi Lysou horou a vrcholem Kotel na křižovatce turistických cest, které se tu sbíhají ze všech směrů. Jednou z tras je i Česká cesta, známá už v 10. století, která vede z Rokytnice přes Labskou louku až do Slezska.

V Sedle pod Dvoračkami se nalézá jedna z šesti originálních útulen, kterou navrhli studenti ČVUT. Inspirací jim byla místa, na kterých budou útulny stát.

Z Dvoraček následuje sjezd pře Rezek do Horní Dušnice a pak po cyklotrase K8 až na rozcestí Vrata Sv. Jana, kde se výletníci napojí nejdříve na cyklotrasu K8B a pak 22. Z rozcestí Sacherova cesta si pak užijí příjemný sjezd zpět do Rokytnice. Podrobnější mapa trasy je na odkazu www.mapy.cz/s/lapopuzuda.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login