Aktuality

6. 11. 2019

Liberecký kraj podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Liberecký kraj podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém včerejším jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun.

„Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na základě rozhodnutí krajských orgánů a statutárního města Liberec přistoupily obě strany k vzájemné podpoře nadregionálních příspěvkových organizací v oblasti kultury. V letošním roce se ze strany kraje jedná o zmíněnou podporu rozsáhlé rekonstrukce vzduchotechniky a vytápění v Divadle F. X. Šaldy v Liberci ve výši 10 milionů korun, ze strany statutárního města Liberec pak o dotaci na opravy podzemního depozitáře Severočeského muzea ve výši 4,2 milionu.

V Divadle F. X. Šaldy je nutné provést rekonstrukci rozvodů topení a vzduchotechniky, která má zajistit požadované vnitřní prostředí, teplotu a výměnu vzduchu pro návštěvníky divadla a zaměstnance. Výměny se dočkají otopná tělesa, topné jednotky, vzduchotechnické jednotky a jednotky chlazení. Celková částka na modernizaci budovy je 26.185.312 korun.

Zdrojem tepla v divadle je Liberecká teplárna s výměníkovou stanicí, která do objektu přivádí rozvody teplovodu. Zdroje tepla se nemění. V rámci rekonstrukce dojde jen k přeložení polohy rozvodů teplovodu do jiné pozice. Zdrojem chladu bude venkovní kondenzační jednotka. Umístění jednotky bude v anglickém dvorku při jihozápadní fasádě objektu divadla.

zpět na seznam

Zpracovávám...