Aktuality

7. 9. 2017

Semily – Bozkov

Semily – Bozkov

Výchozím bodem výletu na tento víkend je semilské Riegrovo náměstí. Od rozcestníku turistických značek se vydáme po žluté značce parkem, kolem kapličky U čtrnácti pomocníků až do místní části Cimbál. Na křižovatce silnic Bozkov - Spálov - Semily mineme Sejkorskou kapličku. Zde můžeme krátce odbočit po modré směrem na Spálov a navštívit nedalekou Masarykovu vyhlídku.

Žlutá stezka dále klesá do Podbozkova k potoku Vošmenda a odtud stoupá až do obce Bozkov. V obci můžete navštívit kostel Panny Marie, jehož věž slouží také jako rozhledna. Z návsi vás již modrá turistická značka po cca 500 metrech zavede k největší dolomitovým jeskyním u nás „Bozkovským jeskyním“.

Váš výlet bude pokračovat po modré značce do údolí řeky Kamenice. Tady prochází červeně značená Palackého stezka. Vede z Podspálova dále směrem na Tanvald a spojuje Horní Pojizeří s Krkonošemi a Jizerskými horami.  Na ni se napojíte v Bohuňovsku nedaleko železniční stanice Jesenný a vydáte se po proudu řeky k soutoku Kamenice a Jizery. V místě, kde se setkávají dva prudké toky, byla v letech 1921 - 1926 postavena hydroelektrárna s dosud funkčním zařízením. V Podspálově si můžete dát něco dobrého v místním hotelu.

Zpátky do Semil se vrátíme po známé Riegrově stezce.

Pozvánka na akci:

Tradiční dožínkové slavnosti Semilský pecen se konají 8. 9. 2017 - 9. 9. 2017 v parku Ostrov v Semilech. Můžete tady zažít průvod městem, slavnostní mši, kulturní program, ukázky zemědělské techniky a hospodářských zvířat, stánkový prodej.

zpět na seznam

Zpracovávám...