Aktuality

30. 8. 2017

Netopýři mají svou noc, kdy jim lidé mohou nahlédnout do soukromí

Netopýři mají svou noc, kdy jim lidé mohou nahlédnout do soukromí

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě připravila již tradiční Mezinárodní noc s netopýry. Všechny zájemce o přírodu tak už v pátek čeká nevšední zážitek, kterým bude blízké setkání s jedinečnými létajícími savci.

Prohlédnout si zblízka netopýra nebo ho rozpoznat od vrápence, pomohou přírodovědci během nočního programu Mezinárodní noci s netopýry. Ta se koná v pátek 1. září před jeskyní na úpatí Skalického vrchu v obci Skalice u České Lípy od 20.30 hodin. Mezinárodní noc s netopýry pořádají odborníci již pravidelně na přelomu srpna a září na celé řadě míst Evropy. Na Českolipsku se uskuteční za každého počasí a organizátoři doporučují nejen vhodné oblečení, ale i baterku nebo čelovku.

Akce o netopýrech a vrápencích České republiky je určena široké veřejnosti, která má díky různorodému programu, který je připraven na slovo vzatými odborníky, možnost seznámit se zblízka s těmito zajímavými živočichy, s jejich výzkumem, ochranou i s dosavadními poznatky o jejich životě,“ přiblížil Jiří Löffelmann, radní pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova.

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se do mezinárodní akce zapojila již před mnoha lety. „Letos tak proběhne již 21. ročník, Jeho součástí jsou nejen ukázky odchytu netopýrů, přednášky o jejich životě a důležitosti, ale i nabídka tiskovin a informačních materiálů, tematických pohlednic nebo pamětní vstupenky,“ uzavřela Květa Vinklátová, radní pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury.

Celý program Mezinárodní noci s netopýry je zdarma a muzeum ho pořádá za finančního přispění Libereckého kraje.

zpět na seznam

Zpracovávám...